USG Panel powietrzny EquiAirbag® do jeździeckich kamizelek ochronnych / 3913150001

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: USG
  • Dostępność: Dziś brak - ZAMÓW
    Czas realizacji: Potrzebujesz więcej informacji - zadzwoń 32 760 20 20
  • szt.
  • 2 759,00 zł
  • Niedostępny

USG Panel powietrzny EquiAirbag® do jeździeckich kamizelek ochronnych / 3913150001

EquiAirbag to panel powietrzny do użytku wraz z kamizelkami levelu 3 USG: Eco Flexi, Flexi Back i Flexi Motion. Montowany na plecach kamizelki stanowi dodatkową ochronę dla jeźdźca i zdecydowanie zmniejsza ryzyko urazów podczas upadku.

To co wyróżnia Equiairbag spośród innych kamizelek to ochrona od karku, aż po kość ogonową, dodatkowo zabezpiecza przed nadmiernym odchyleniem głowy do tyłu, tym samym nie prowokując pochylenia głowy do przodu.

Kamizelkę zawsze zakładamy jako ostatnią warstwę odzieży, kabel aktywujący zapinamy z prawej strony do siodła. Przed zejściem z konia pamiętaj o odpięciu kabla od siodła. Jeździec nie jest w żaden sposób przywiązany do siodła.

Kamizelka pompuje się w 80/85 milisekund i jest kompletnie rozłożona i napompowana przez 30 sekund, potem automatycznie się wypompowuje. Aktywacja następuje automatycznie przez wypięcie się kabla aktywującego z kamizelki. Nawet jeśli kamizelka jest napompowana, pozwala ona na swobodne poruszanie się, wejście lub zejście z konia.

Kamizelka sprawdzi się idealnie podczas codziennych treningów oraz podczas zawodów. Nabój może być wymieniany wiele razy jeśli tylko kamizelka nie zostanie uszkodzona w inny sposób.

Kamizelki "Eco Flexi", “Flexi", "Flexi Motion" and "Flexi Evolution" w połączeniu z panelem powietrznym EquiAirbag® spełniają normy EN 13158-2009 / BETA standard level 3 i EN 1621-4.

To połączenie kamizelek stanowi najlepszą ochronę tułowia jeźdźca.

Kamizelka EquiAirbag przy uderzeniu podczas upadku odczuwalna siła to tylko 0,9kN, podczas gdy najwyższa wartość dopuszczona dla kamizelek o tym certyfikacie to 9kN.

W zestawie kabel aktywacyjny i jeden zapasowy nabój.

Instrukcja zakładania EquiAirbag® na kamizelkę USG:

1. Odepnij przód kamizelki, ponieważ panel powietrzny zakładamy tylko na tylną część kamizelki USG.

2. W panelu EquiAirbag, od wewnętrznej strony pleców, odepnij długi rzep na samym dole kamizelki.

3. W powstałe miejsce po odpięciu rzepa, włóż wcześniej odpięty tył kamizelki USG, przeciągnij szelki przez górne otwory, i zapnij rzep z powrotem.

4. Dopnij przód kamizelki USG.